Parašyk mums!
Draugaukime!

Išskirtinė architektūra

Didingos istorijos romantika neatsiejana nuo šių namų sienų. Architektūriniai sprendimai atkartoja XIX a. pr. šioje vietoje stovėjusios prabangios reiidencijos Stilių bei detales, Eksterjerą puošia subtilūs mediniai dekoro elementai, kurie kadaise vyravo Radvilų šeimos rezidencijose. Dviejų mažaaukščių namų ansamblį jungia romantiškai apšviestas ir takeliais išraizgytas jaukus kiemas, kuriame 150 metų pasivaikščiojimais mėgavosi pati Radvilų giminė ir Vilniaus miesto aukštuomenė.

Didinga istorija

XVI – XIX a.

Nuo XVI iki XIX a pr. Žvėrynas priklausė LDK didikams Radviloms. Storų medinių rąstų apjuostame pušyne pastatytas medžioklės dvarelis su didžiuliu išpuoselėtų sodu bei įkurtas rezervatas, kuriame laikomi stumbrai, briedžiai, lapės ir kiti žvėrys. Žvėrynas ilgai buvo palei Neries vingius žaliuojanti ir nuo pašalinių akių saugoma gamtos oazė, skirta tik išrinktiesiems.

1825 m.

Visa tai paveldėjo Stefanijos Radvilaitės vyras, kunigaikštis Liudvikas fon Vitgenšteinas. 1825 m. jis pasistatydino ištaikingą medinį namą, išlikusį iki mūsų dienų. Mirus pirmąjai žmonai, Liudvikas 1834 m. vedė gražuolę Leonilą Bariatinskają. Žvėryne palei Neries vingį dienas leidusi įtakinga Vitgenšteinų šeima su vaikais Fridrichu, Piteriu ir Marija, mėgavosi nerūpestingu ir idilišku gyvenimu.

1892 – 2013 m.

Po Liudviko Vitgenšteino mirties sūnus Piteris: ir duktė Marija Hohenloe-Šilingfiurst paveldėtas žemes ir dvarus pradėjo pardavinėti. 1863 m. pastatas tapo Vilniaus miesto generalgubernatoriaus Michailo Nikolajevičiaus Muravjovo rezidencija ir buvo valdomas griežta ranka. 1892 m. Žvėryną nusipirkęs Sankt Peterburgo I-os gildijos pirklys Vasilijus Martinsonas taip įsimylėjo šią vietą, jog sklypą su rezidencija puoselėjo sau.

Istorija tęsiasi

Negalime iš šios vietos atimti didingos istorijos, anaiptol – siekiame ją atkurti išmenkiausių detalių ir perduoti Jums, būsimiems rezidencijos savininkams. Kuriame tokią prabangą, kurią šimtus metų čia mėgavosi aukštuomenės luomas. Tyrinėdami turtingą šios vietos istoriją negalime atsistebėti, kaip saugoma ir branginama ji buvo nuo pat XVII a. Tad atkuriame rezidencijos architektūrą, išsaugome didikų Radvilų erdvaus ir žaliuojančio vidinio kiemelio tradiciją. Helios Diamond – subrandinta ir užgrūdinta laiko, per amžius buvo ir bus aukštuomenės rezidencija.
Beveik du šimtus metų šlifuota, tobulinta ir mačiusi tik prabangą ir didybę – ši vieta atgimsta būti vėryno brangakmeniu, įsodintu, nesumeluosime, Vilniaus miesto gražiausioje vietoje.

Tags
Vilnius
Leave a Reply

Your email address will not be published.